BO SOLAR WASH

Istotnym elementem w procesie produkcji prądu jest czystość powierzchni modułów fotowoltaicznych, powinna być ona wolna od zalegających zanieczyszczeń.
Deszcz zmywa tylko część brudu, dlatego zalecamy 1-2 razy w roku umycie paneli, aby mogły w 100% absorbować światło. Ptasie odchody mają natomiast silne działanie KOROZYJNE, co może doprowadzić do odbarwienia szkła i zniszczenia modułu.
Czysta instalacja zwróci się szybciej.
Do czyszczenia używamy profesjonalnego sprzętu, który oczyszcza wodę w 100% dając efekt lustra bez zacieków. Moduły czyścimy specjalną miękką szczotka, tak aby nie narazić modułów na zarysowania.
Cennik

MYCIE

8-14 zł / m2

MYCIE (właściciele naszych instalacji)

PIERWSZE MYCIE – GRATIS

DOJAZD (poza trójmiastem)

2,5zł / km

DOJAZD (na terenie trójmiasta)

GRATIS

MYCIE PANELI FOTOWOLTAICZNYCH – SOPOT, TRÓJMIASTO, WOJEWÓDZTWO POMORSKIE

Skuteczność fotowoltaiki zależy przede wszystkim od czystości powierzchni modułów fotowoltaicznych. Należy bowiem pamiętać o tym, że pracujące na dachu lub gruncie panele fotowoltaiczne codziennie są narażone na liczne zabrudzenia i zanieczyszczenia – kurz, pył, zanieczyszczenia pośniegowe, sadza, ptasie odchody, liście drzew. Osadzające się na panelach PV zanieczyszczenia wpływają na obniżenie sprawności instalacji, co w praktyce oznacza generowanie mniejszej ilości prądu i wydłużenie okresu, w jakim następuje zwrot z inwestycji. Aby tego uniknąć należy przeprowadzać regularne mycie paneli fotowoltaicznych.

Mycie paneli PV zaleca się wykonywać przynajmniej raz w roku, przy czym częstsze mycie paneli fotowoltaicznych z pewnością im nie zaszkodzi. Panele możemy myć samodzielnie lub korzystając z usług profesjonalnej firmy. BoSOLAR obok kompleksowego wykonawstwa instalacji fotowoltaicznych oferuje również profesjonalne usługi mycia i czyszczenia paneli PV. W swojej pracy wykorzystujemy wyłącznie odpowiednie narzędzia i detergenty, dzięki czemu przywracamy czystość powierzchni absorbującej światło, jednocześnie jej nie uszkadzając. Nieodpowiedni dobór detergentów lub narzędzi myjących może spowodować uszkodzenia, które przyczynią się do obniżenia sprawności instalacji, a w najgorszym wypadku skrócenia żywotności modułów PV i konieczności ich wymiany.

MYCIE PANELI PV – ZAKRES USŁUG

Usługi związane z myciem paneli fotowoltaicznych świadczymy na rzecz Właścicieli naszych instalacji, jak również Klientów korzystających z usług innych firm instalatorskich. Panele myjemy na terenie Trójmiasta (Sopot, Gdynia, Gdańsk), jak również w dowolnych lokalizacjach na terenie całego kraju. Oferujemy mycie paneli fotowoltaicznych w instalacjach domowych, przemysłowych oraz fotowoltaice w gospodarstwach rolnych i rolno-hodowlanych

Klientów zainteresowanych skorzystaniem z usług mycia paneli fotowoltaicznych zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia dogodnego terminu wykonania usługi. W razie wszelkich pytań lub wątpliwości pozostajemy do dyspozycji. Obok usług sezonowego czyszczenia paneli PV wykonujemy również usługi doraźne.

+48 536 827 873
BIURO@BOSOLAR.PL

……………………………………

Jesteśmy firmą z Trójmiasta, wykonującą inwestycje w całej Polsce.